Verslo liudijimas Verslo liudijimas

Tai yra pažyma, leidžianti fiziniam asmeniui vykdyti ūkinę komercinę veiklą, kurią išduoda Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau VMI).

Ūkinė komercinė veikla yra prekių gamybą, prekių tiekimas ir paslaugų teikimas, kurie patenka į verslo liudijimų rūšių klasifikatoriųKaip pavyzdys, buhalterių paslaugų teikimas, su verslo liudijimu, yra negalimas, kadangi, buhalterinių paslaugų teikimas, nepatenka į verslo liudijimų rūšių klasifikatorių.

Verslo liudijimo trukmė nuo 1 dienos iki 1 metų. Verslo liudijimą galima pratęsti ir nutraukti, pateikiant prašymą VMI.

Be riboto veiklų sąrašo, pagal verslo liudijimą veiklos vykdyti negalima:

1. PVM mokėtojams. PVM mokėtojai yra tie fiziniai asmenys, kurie per paskutinius 12 mėn iš klientų gavo 45 000 Eur (keturiasdešimt penkis tūkstančius eurų). Ir pasiekus šią sumą, privalomai užsiregistravo PVM mokėtojais  VMInspekcijoje.

2. Teikiant paslaugas juridiniams asmenims (įmonėms), kai abiejų veikla sutampa. Pvz.:Batų valymas (įeina į EVRK klasę 96.09). Asmuo turintys verslo liudijimą, išduotą batų valymui, negali valyti batų įmonei ar jos klientams, kuri pati užsiima batų valymu. Tokiu atveju, su tokiu asmeniu turi būti sudarytą darbo sutartis.

3. Per kalendorinius metus (pvz.: 2016.01.01 – 2016.12.31), juridiniams asmenims (įmonėms), kuriu veikla NEsutampa  galima suteikti paslaugų už NEdidesne kaip 4 500 Eur (keturių tūkstančių penkių šimtų eurų) sumą.

Jeigu aukščiau išvardintos sąlygos Jums tinka ir Jūsų veikla yra verslo liudijimų rūšių klasifikatoriuje, galite apsiskaičiuoti kiek Jums kainuos verslo liudijimas ir socialinio draudimo įmokos.

Verslo liudijimo skaičiuoklė (VMI) 

Didžiausia suma: vykdant veiklą visoje Lietuvoje, neribojant veiklos teritorijos, 365 dienas, yra 684 Eur per metus

Mažinant dienų skaičių iki 260 dienų per metus, t.y. be savaitgalių, suma mažėja iki 487 Eur per metus

Renkant veiklos teritorijas, kurios nėra Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Neringos Palangos, Panevėžio, Šiaulių, Vilniaus miestų savivaldybėse, verslo liudijimo suma gali ženkliai sumažėti.

Verslo liudijimo skaičiuoklė (SoDra) VSD ir PSD įmokos.

Dirbant 260 dienų per metus, t.y. nuo pirmadienio iki penktadienio SoDros įmokos sudarys:

VSD 26,3% nuo MMA (minimalios mėnesinės algos (380 eurų)) apie 99,94 Eur per mėnesį, kas sudarys apie 1199,26 Eur per metus

PSD 9% nuo MMA (minimalios mėnesinės algos (380 eurų)) 34,20 Eur per mėnesį, kas sudarys 410,4 Eur per metus.

Apibendrinimas: Imant verslo liudijimą metams ir dirbant darbo dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose, verslo liudijimas kainuos apie 2100 Eur.

Tai dažniausiai pigesnis variantas, lyginant su veiklos pažyma. Turint veiklos liudijimą, gaunamos pajamos iš klientų yra neribojamos ir papildomai neapmokestinamos, o vykdant verslą pagal veiklos pažymą, mokesčiai priklauso nuo uždirbtų pajamų ir norint į valstybės biudžetą mokėti 2100 eurų per metus, Jūsų pajamos neturėtų viršyti 1000 eurų per mėnesį, nebent sąnaudos viršija 30% pajamų.

Plačiau apie verslo liudijimą, skaitykite VMI “VERSLO LIUDIJIMĄ ĮSIGYJANČIO GYVENTOJO ATMINTINĖ”

Verslo liudijimas